Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites.

Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.

Nieuwsbrief

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE DIGITALE NIEUWSBRIEF

KMSKA 2.0

Volg ons op facebook, twitter,
youtube, flickr en wordpress.

Word fan van het KMSKA op Facebook Volg het KMSKA op Twitter Bekijk de filmpjes van het KMSKA op Youtube Bekijk de foto's van het KMSKA op flickr Het KMSKA blogt op Wordpress
 

Het nieuwe Ashmolean

print

Datum: 05/02/2012
Start/einduur 11.00 - 12.00

Christopher Brown praat over de ingrijpende renovatie van het Ashmolean Museum in Oxford. Hij doet dat in het Engels.

Portret van Christopher BrownHet Ashmolean Museum in Oxford is het oudste museum van Groot-Brittannië. In november 2009 heropende het zijn deuren nadat er voor € 71 miljoen renovatiewerken werden uitgevoerd. Achter de beroemde negentiende-eeuwse gevel van de hand van de Britse architect Charles Robert Cockerell kwam een gloednieuw gebouw tot stand. Het pand is ontworpen door Rick Mather Architects en biedt ruimte aan 39 nieuwe museumzalen, waaronder vier voor tijdelijke tentoonstellingen, een gespecialiseerd opleidingscentrum, restauratieateliers en Oxfords allereerste dakrestaurant. In het eerste jaar na de heropening verwelkomde het Ashmolean meer dan 1,2 miljoen bezoekers. Bovendien mocht het in diezelfde periode een reeks belangrijke onderscheidingen in ontvangst nemen. Tijdens zijn lezing zal Dr. Christopher Brown CBE, directeur van het Ashmolean, uitvoerig praten over de ingrijpende renovatie van zijn museum en over wat die allemaal met zich meebracht.  

 

Portrait by Theo Chalmers / www.theochalmers.com

Christopher Brown studeerde moderne geschiedenis en kunstgeschiedenis in Oxford en behaalde zijn doctorstitel aan het Courtauld Institute of Art in Londen. Van 1971 tot 1998 werkte hij in de National Gallery, eerst als conservator van de zeventiende-eeuwse schilderkunst uit de Lage Landen, later als hoofdconservator. Sinds 1 juni 1998 is hij directeur van het Ashmolean Museum in Oxford. Hij schreef talrijke publicaties over Nederlandse en Vlaamse schilderkunst en maakte spraakmakende tentoonstellingen over Rubens, Van Dyck en Rembrandt.

Praktisch 

  • Om 11.00.
  • Locatie: zaal C van het Prins Leopold Instituut voor Tropische Geneeskunde, Nationalestraat 155, 2000 Antwerpen.
  • Prijs: gratis.
  • Om zeker te zijn van een plaats moet je vooraf inschrijven. Dat kan voor maximaal 2 personen tegelijk. Reserveren kan vanaf 9 januari 2012 via e-mail naar de afdeling Educatie of telefonisch naar +32 (0)3 242 04 16. Vermeld duidelijk je naam en het aantal deelnemers (1 of 2).
  • Op de dag van de lezing meld je je aan bij de onthaalbalie van het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Het KMSKA stuurt geen tickets op voor de lezingen.

Contact

Afdeling Educatie
T +32 (0)3 242 04 16
F +32 (0)3 248 08 10

share

Algemene informatie

LEOPOLD DE WAELPLAATS B-2000 ANTWERPEN

T +32(0)3 238 78 09