Activiteit

Julie Cafmeyer - Over de borst

Categorie:

Voorstelling

Datum:

8 maart 2026 van 15:00 tot 16:00
Op 8 maart brengt Julie Cafmeyer een performatieve tekst van ongeveer een half uur, geïnspireerd door de schilderijen in de Salon van het KMSKA. In deze ruimte, waar het vrouwelijke lichaam eeuwenlang werd bekeken, vastgelegd en geïnterpreteerd, staat de borst centraal — als lichaamsdeel, beeld en betekenisdrager.

Vertrekkend van de manier waarop borsten in de collectie verschijnen — geïdealiseerd, geseksualiseerd, verhuld of symbolisch geladen — ontvouwt zich een krachtige tekst die het lichaam van de vrouw herclaimt en viert. Cafmeyer plaatst haar woorden in dialoog met de schilderijen rondom haar en bevraagt wie kijkt, wie verbeeldt en wie spreekt.

De borst verschijnt hier niet als object, maar als plaats van ervaring en autonomie: een lichaam dat geschiedenis draagt en zich tegelijk losmaakt van eeuwen beeldtraditie.

Een intense, poëtische en geëngageerde interventie in de collectie, speciaal voor Internationale Vrouwendag.

Praktisch

  • Wanneer?
    15u
  • Waar?
    ZAAL 2.14
  • Prijs
    Je hebt een geldig museumticket nodig.
  • Deze activiteit maakt deel uit van Internationale Vrouwendag.
Rubens

Blijf verbonden!

Ontvang altijd de laatste nieuwtjes